web-banner---Portal

Lajme

 

Sport

shkodra
Sport

Mustafi: Mihajloviç më solli këtu ku jam sot

Shkodran Mustafi ka falënderuar Sinisha Mihajloviçin për ndihmën që i dha në karrierë. Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, ka falënderuar ish-trajnerin e tij te Sampdoria, Sinisha Mihajloviç. Duke folur për mediat gjermane, Shkodrani deklaroi se ishte pikërisht serbi ai i cili e ngriti atë në karrierë. “Më duhet ta falënderoj shumë, …

READ MORE →

 

Tech

Men pose with Samsung Galaxy S3 and iPhone 4 smartphones in photo illustration in Zenica
Tech

Shihni cilat janë kompanit gjigante që fitojnë miliona në minutë

Ne të gjithë e dimë se sa fitimprurës janë disa nga kompanitë më të mëdha në botë të teknologjisë së lartë siq janë. Apple, Samsung,HP,eBay, Amazon, Google,Facebook … lista vazhdon dhe fitimet rriten. Rezultatet janë të papritura. Këtu është një shembull që tregon se sa të ardhura dhe profiti kanë …

READ MORE →

Kuriozitete

ja-ccedil-far-euml-ndodh-kur-nj-euml-fem-euml-r-seksi-ec-vet-euml-m-10-or-euml-n-euml-qytet-video_hd
Kuriozitete

Ja çfarë ndodh kur një femër seksi ec vetëm 10 orë në qytet! (Video)

Gjatë xhirimit të këtij projekti, ishin 100 raste të ngacmimit verbal, duke mos llogaritur ato joverbale. Projekti i realizuar në New York është pjesë e eksperimentit për të zbuluar se deri në çfarë mase shqetësohen femrat nga kalimtarët në rrugë, transmeton Telegrafi. Ecja e 10 orëshe e aktores Shoshana B. …

READ MORE →

DEBATESERIALE


HITE 2014


Na gjeni në Facebook