Rajoni dhe Bota

Ekonomia e Ukrainës drejt tkurrjes për 8 përqind

Banka Botërore thotë se ekonomia e Urkainës, pritët të tkurret për 8 përqind këtë vit, për shkak të krizës në lindje të vendit të shkaktuar nga kryengritja separatiste.

Në një parashikim të mëhershëm Banka Botërore ka thënë se ekonomia e këtij vendi do të dobësohet për 5 përqind në 2014-ën, duke e rritur tani këtë parashikim për 3 përqind.

Qimiao Fan, drejtor i Bankës Botërore për Ukrainën, Bjellorusinë dhe Moldavinë, tha në Kiev se “përçarjet në aktivitetin ekonomik në lindje ka rezultuar në uljen e GDP-së”.

Marketing
universum_web_banner
Artikulli i kaluar

Angela Martini vegjetarianja seksi (Foto)

Artikulli i ardhshem

Nora Istrefi në Dance With Me (Foto)

I.M

I.M

Portali "Infokusi.com" është medium online. Mirëmbahet nga kompania mediale "Infokusi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Infokusit".